Formacje Kontynuacji Trendu

Formacje kontynuacji trendu są to formacje, których wystąpienie wskazuje, że prawdopodobieństwo ruchu zgodnego z dotychczasowym trendem jest znacznie wyższe niż prawdopodobieństwo zmiany trendu.

Do formacji kontynuacji trendu zaliczamy

  • Flagi
  • Chorągiewki
  • Kliny

Flagi

Flagi

Formacje flagi są sygnałem kontynuacji trendu. Stanowią tylko przystanek, przed dalszymi wzrostami, lub spadkami. Wyznaczane są przez dwie równoległe linie, nachylone w przeciwnym kierunku do głównego trendu. Sygnałem transakcyjnym jest przebicie linii flagi, gdzie spodziewany ruch wybijający powinien być równy linii fali początkowej.

Chorągiewki

Chorągiewki

Chorągiewki są formacjami kontynuacji trendu. Ich czas formowania się jest stosunkowo krótki. Sygnałem transakcyjnym jest przełamanie schodzących się do siebie linii, gdzie zakres ruchu wyjściowego powinien być równy długości fali wejściowej. Chorągiewki podobnie jak flagi tworzą się w połowie ruchu.

Kliny

Kliny

Formacja klina, jest kolejną formacją, kontynuacji trendu. Składa się z dwóch zbieżnych linii, przeciwstawnych do głównego trendu. Wybicie się z klina jest sygnałem kontynuacji trendu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *