Majówka

!!! Wszystkie nowe transakcje pojawią się chronologicznie na dole wpisu.

To był przyzwoity miesiąc dla mojego portfela. Łączna wartość aktywów wzrosła o 20 543 PLN, z czego 5 000 PLN to dopłaty gotówkowe (spłacam pożyczkę, którą sam sobie udzieliłem). Po wykluczeniu wpłat daje to stopę zwrotu na poziomie 5% w tym miesiącu, a od początku roku mój portfel wzrósł o 12,19 %. W tym czasie WIG urósł o 19,1%. Tak więc moja strata w stosunku do benchmarku się jeszcze powiększyła w stosunku do ostatniego miesiąca.

Powodem gorszego zachowania od rynku jest zbyt duży stan gotówki w stosunku do całego portfela. Na koniec kwietnia gotówka i lokaty stanowiły łącznie 52% mojego portfela. Głownie wynika to z faktu, ze ostatnio głównie sprzedaje, a niewiele nowych pozycji pojawia się w moim portfelu, a jeżeli się już pojawiają to raczej są niewielkie. Pozbyłem się akcji PKO BP, PZU oraz o połowę zredukowałem Helio. Tylko te transakcje zwolniły około 50 tyś PLN gotówki. Dodatkowo pozamykałem większość kontraktów. Został mi tylko jeden long na KGHM, a co za tym idzie uwolniłem dużo depozytu. Będę szukał nowych spółek do kupna, jednak najbardziej ucieszyłbym się jakby przez rynek przeszła jakaś korekta. Tak około 200 punktów na WIG20.

Podsumowując zachowanie ostatniego tygodnia to zdecydowanie największy wzrost przyniosły mi akcje. Mocny wzrost odnotowały blue chipy czyli PKO i PZU. Dzięki temu też udało mi się je sprzedać odpowiednio po 36 i 41. Nie ukrywam, że chciałbym je znowu kupić, ale za dużo mniejsze kwoty, tak dla zasady, aby je posiadać w portfelu. Poczekam jednak na korektę.

Bohaterem miesiąca okazało się Helio, które wzrosło z 13 do momentami ponad 16 PLN. Sprzedałem połowę akcji, ale wciąż zostało mi 1000 sztuk i wciąż fundamentalnie spółka ta ma miejsce na wzrost. C/Z kształtuje się w okolicach 7, a dwa najbliższe kwartały powinny być lepsze od tych z zeszłego roku, co powinno być wystarczającym paliwem do wzrostów, nawet w okolice 20 PLN. Ewentualny spadek poniżej 13 zamierzam wykorzystać do zakupów

Dobrze też zachowywał się Vindexus. Z 7,5 akcje wzrosły do 9,18 i tutaj też spodziewam się dalszych wzrostów. Czynnikiem wzrostowym okazała się rekomendacja BOSia z ceną docelową 13,3. DM BOŚ prognozuje wzrost zysku netto do roku 2019 do poziomu 24,4 m PLN, co przy obecnej cenie dałoby C/Z na poziomie 4.3, czyli bardzo nisko. Prognozowali też wynik na rok 2016 na poziomie 17.3 miliona. Rzeczywisty okazał się nieznacznie niższy, bo 16.6 m. Spółka opublikowała dane po sesji w piątek, tak więc reakcję rynku zobaczymy dopiero podczas następnej sesji i nie zdziwiłbym się gdyby notowania nieznacznie spadły, szczególnie, że zysk kwartalny okazał się słabszy od tego z zeszłego roku. Różnice są jednak symboliczne. Dodatkowo spółka ogłosiła dywidendę na poziomie 20 groszy na akcję. Gdyby rynek negatywnie przyjął wyniki a kurs spadł w okolice 8.50 zamierzam dokupić.

Negatywnie zaskoczyło Delko. Cena spadła z około 11,5 do 10.5. Wszystko przez słabsze od oczekiwań wyniki za IV kwartał 2016 rok. Zysk był znacząco niższy niż ten z 2015 roku. Cały rok jednak przyzwoity. Spółka wygenerowała 10 milionów zysku. Przychody wzrosły o 10%, a C/Z kształtuje się w okolicach 6. Wciąż nie widzę powodów do sprzedaży, ale nie czuję się z tą spółką na tyle pewnie aby wykorzystać spadek do zwiększenia zaangażowania. Czekamy na kolejny kwartał.

Idea Bank w dalszym ciągu na 0. Tutaj też nie widzę powodów do sprzedaży. Cały czas spółka ma więcej argumentów do wzrostu niż spadku. Dodatkowo za rok 2017 mają zacząć płacić dywidendę i jeżeli tak się stanie to spółka zacznie być całkowicie inaczej postrzegana przez rynek. Wciąż wskaźnikowo jest to jeden z najtańszych banków. Minus to Czarnecki jako właściciel i ryzyko dodatkowych emisji lub jeszcze jakiejś innej akcji, która nie do końca korzystna będzie dla inwestorów indywidualnych. Tego przynajmniej rynek się boi i myślę, że to właśnie wypłata dywidendy mogłaby takie postrzeganie zmienić. Na to jednak musimy poczekać jeszcze rok. W przypadku spadku możliwe, że dokupię.

Z banków mam jeszcze Bosia. Fundamentalnie wyniki wyglądają słabo, jednak gdyby nie ogromne odpisy wartości kredytów spółka miałaby zysk i to całkiem przyzwoity. Operację tą traktuję jako jednorazową. Nie widzę jednak podstaw do dokupienia akcji. Musieliby wykazać około 60 milionów zysku, aby ich wycena się zgadzała. Trzymam je jednak głownie dlatego, że mam ich mało i a gotówki mi nie brakuje. Dużych spadków nie oczekuję i prawdopodobieństwo, że uda mi się je sprzedać po wyższej cenie uważam za bardzo wysokie.

Dobre wyniki pokazał Wisitl. Chociaż 4 kwartał był nieznacznie słabszy od tego z zeszłego roku to jednak cały rok mocno do przodu. Wyniki podali w piątek, więc możliwe, że rynek się otworzy lekką luką do góry. Gdyby cena jednak spadla będę zwiększał zaangażowanie. Przy takiej płynności wszystko jest możliwe. Na minus w spółce jest duży udział eksportu (ponad 60%) to z kolei może negatywnie przełożyć się na wyniki 1 kwartału, kiedy to euro umocniło się do złotówki o około 5%. Możliwe więc, że dopiero po wynikach za 1 kwartał cena się skoryguje i to będzie można wykorzystać to jako okazję do zakupu. Gdyby przed wynikami z kolei cena wzrosła powyżej 100 PLN, to możliwe, że sprzedam, chociaż w długim terminie spodziewam się kontynuacji trendu wzrostowego. Póki jest wzrost gospodarczy to spółka taka jak Wistil będzie jej dużym beneficjentem, gdyby jednak zaczął się kryzys lepiej z niej ucieka daleko.

Onico i Unimot to dwie spółki paliwowe. Na obydwu mam lekką kilku procentową stratę. Tutaj jednak można spodziewać, że ostatnie zmiany prawne w końcu przełożą się na wzrost przychodów i spółki odpalą. Warto więc jeszcze chwile poczekać, przynajmniej do wyników za 2 kwartał 2017.

Więcej o akcjach pisać mi się już nie chce. Mam ich zdecydowanie za dużo. I nie chodzi tutaj o wartość tylko o ilość. Ciężko mi znaleźć czas aby je wszystkie przeanalizować. Zamierzam się kilku w najbliższym okresie pozbyć. Nawet ze stratą. Podobnie jak w zeszłym miesiącu nowe transakcje będę dopisywał pod artykułem. Wspomnę tylko, że w portfelu mam jeszcze Arterię, AviaAm, PGE, Agroligę, Onico, EC Będzin, Prolog, Asbis i JSW. Na cenzurowanym jest Arteria i Prolog i te spółki potencjalnie wylecą jako pierwsze.

Na koniec jeszcze parę słów o rachunku kontraktów. Przy mojej strategii, która polega na graniu tylko na wzrosty miesiąc ten nie mógł być nieudany. Łączny zysk to ponad 4328 PLN. Został mi obecnie jedynie long na KGHM. Sprzedałem PZU, WIG20 ( 2-krotnie), PKO  i JSW ( 2-krotnie). Minusem obecnych poziomów jest to, że bez większej korekty będę bał się wejść, więc tutaj przez dłuższy okres może się wiele nie dziać.

04.05.2017 Dokupiłem 33 akcje Onico po 155.

08.05.2017 Kupiłem 50 akcji KGHM po 115. Główny powód jest taki, że fundamentalnie nie są drogie i chce je mieć w portfelu, nawet jeżeli nie są to akcje, które potencjalnie dadzą bardzo dużo zarobić. Na tej samej zasadzie chciałbym tez mieć PZU, PKO BP oraz GPW, ale obecne ceny wydają mi się za duże, nawet na małe zakupy.

09.05.2017 Dokupiłem 2000 akcji Asbisu po 2.89. Dzisiaj opublikowali wyniki. Są zgodne z oczekiwaniami, a mimo to kurs spadł o 3%. Widocznie rynek liczył na więcej. C/Z spadł do 8.3 i wszystko wskazuje na to, że w kolejnych kwartałach dalej może spadać. Mam łącznie 4000 akcji kupione po średniej cenie 2.95.

11.05.2017 Dokupiłem 80 akcji Wistilu po 80 PLN. Zlecenie czekało tydzień w arkuszu. Razem mam już 160 akcji ze średnią ceną zakupu 71.66. Jakby jeszcze spadło zamierzam dalej zwiększać. O powodach dokupienia pisałem już wyżej, ale jakby ktoś chciał dokładnie przyjrzeć się spółce to polecam ten artykuł.

15.05.2017

Dokupiłem dzisiaj dwie spółki. Jedną jest Ambra, a drugą PMPG. Ambrze przyglądałem się od jakiegoś czasu a dzisiaj jeszcze dodatkowo zachęcił mnie do niej Prezes, który sam wrzucił ją do swojego portfela. Dużo rozpisywać się nie będę. Dokładniejszą analizę przeczytać możecie tutaj.

Natomiast spółką PMPG zainteresowało mnie SII, które trzyma ją w portfelu. W spółce tej podobają mi się rosnące przychody oraz zyski w ostatnich kwartałach. Negatywna dynamika spadków przychodów się istotnie poprawiła. Spółka powoli się przestawia na z tradycyjnych źródeł na elektroniczne, co powinno przełożyć się na dalszy wzrost przychodów.  C/Z to obecnie jedynie 5.74, a przepływy operacyjne są jeszcze większe niż zysk netto.

Niedługo mają ogłosić prognozę na rok 2017 i to może być mocnym impulsem wzrostowym. Prezes rok temu odgrażał się, że spodziewa się wzrostu przychodów o ponad 100% a jego zdaniem kurs powinien być wyższy o 300%. Zeszłoroczną prognozę spełnili w 100%, a kurs pozostał niezmieniony.

Kolejnym impulsem pro-wzrostowym jest produkcja filmu „Gwiazdy”, która właśnie weszła do kina i zbiera dobre oceny. PMPG zainwestowało w ten film, jednak nawet bez tego same dane finansowe spółki są zachęcające.

PMPG jest wydawcą „Wprost” i „Do Rzeczy”. Oba tytuły są kojarzone z Dobrą Zmianą. To może z kolei oznaczać, że czeka nas co najmniej jeszcze 2 lata dobrej koniunktury i przychylnego oka władzy.

Łącznie kupiłem 2400 akcji PMPG po średniej cenie 4.24 oraz 1210 akcji Ambry po 10.70. Na Ambrze ktoś wystawiła bardzo mocne ukryte zlecenie sprzedaży po 10.70 i mimo silnego dzisiejszego popytu kurs nie może go sforsować.

Ten miesiąc jak na razie jest pierwszym miesiącem w tym roku, gdzie odnotowuję lekką stratę bez uwzględnienia wpłat i wypłat. Jest ona jednak mniejsza niż 1% całości portfela, wiec możliwe, że jedna dobra sesja i sytuacja ta się odmieni.

Marudziłem też na początku miesiąca, że mam za dużo gotówki w portfelu. Tak więc problem ten już został rozwiązany, bo łącznie w tym miesiącu zakupiłem akcje za około 46 k PLN i teraz z kolei mogę powiedzieć, że mam trochę mało gotówki jakby kursy akcji zaczęły spadać. Tak wiec odwołuję już prośbę o korektę. Możemy iść do góry. Szczególnie na mWIG i sWIG. Chociaż jeszcze jedna spółka mi po głowie chodzi. Tak spekulacyjnie pod wyniki za II kwartał, ale na to mam jeszcze czas.

15.05.2017

Sprzedałem wszystkie akcje Onico po 144.70. Akcje trzymam od stycznia a jeszcze tydzień temu powiększałem pozycję. Łącznie na inwestycji poniosłem stratę w wysokości 1 046,25 PLN, czyli 10,17 %. Gdyby nie to, że posiadam także akcje Unimotu to bym je pewnie zostawił, a tak może się okazać że za jakiś czas będę dostawał na obydwu.

15.05.2017 Dwukrotnie zwiększyłem zaangażowanie w AviaAM. Kupiłem 1700 akcji po 5.95. Powód to dobre dane za I kwartał . Dane są co prawda tylko o 1 milion USD lepsze niż rok temu, ale to co bardziej cieszy to brak zdarzeń jednorazowych jak sprzedaż samolotu. Tylko w I kwartale wygenerowali 4 418 tys. USD czystego zysku z podstawowej i powtarzalnej działalności. Daje to 16,9 miliona PLN czystego zysku w jednym kwartale a w cały roku około 79 milionów PLN, przy kapitalizacji jedynie 256 milionów. C/Z spada do 3.24. Łącznie zainwestowałem w tą spółkę już około 20 tys. PLN, czyli jakieś 6% portfela i albo będzie to jedna z moich większych porażek albo jeden z większych zysków w tym roku. Na koniec jeszcze tylko wspomnę, że spółka ma na koncie bankowym kwotę 39 milionów USD w gotówce.

Dzisiaj to już druga spółka, którą kupuje po najwyższej cenie dnia. I chociaż w każdej z dzisiejszych transakcji widzę sens to mam nadzieję, że nie działam zbyt  pod wpływem impulsu.

16.05.2017 Sprzedałem wszystkie akcje Pro-logu. Chciałem się ich pozbyć już dawno i tylko czekałem na jakiś wzrost. Patrząc na Rachunek Zysków i Strat spółka wygląda dobrze, ale mnie zmartwił ostatni drenaż gotówki, czyli pożyczka w wysokości 2 000 000 PLN spółce powiązanej osobowo. Spółce, która nie wiadomo co robi i nie wiadomo po co jej te pieniądze. Co się stanie z tymi pieniędzmi? Nie mam pojęcia. Możliwe, że za jakiś czas wrócą do firmy wraz z odsetkami. A możliwe, że i nigdy nie wrócą. Wiem natomiast, że pieniądze te stanowiły 20% wartości spółki i mogły zostać wypłacone w postacie dywidendy, skoro nie wiedzieli co z nimi zrobić. Cena sprzedaży to 11.69. We spółkę zainwestowałem 5 073,64. Mój zysk to 175,29 PLN, czyli całe 3,45%.

16.05.2017 Kupiłem 150 akcji PKO BP, po cenie 34.94. To jest kupno na takiej samej zasadzie jak wcześniej KGHM. Spółka nie jest tania. C/Z w okolicach 15. Jakieś 15% poniżej szczytów historycznych przy zyskach mniejszych od tych z przed 2-3 lat, jeszcze przed podatkiem. Tak więc fundamentalnie nic za tą spółką nie przemawia. To co mnie do niej skłania to jest to, że PKO BP zawsze będzie w portfelu największych funduszy. C/Z 15 dla tak dużej spółki to wciąż nie jest dużo. Jeżeli spodziewam się dalszego wzrostu polskiej giełdy to właśnie spółki takiej jak PKO BP będą mocno rosły. Widzę też poprawę dla całego sektora bankowego. Gospodarka ma się coraz lepiej. Lada moment pojawi się inflacja. Inflacja zacznie wywierać presję na stopy procentowe i oprocentowanie kredytów. I to są właśnie momenty w których banki zarabiają najwięcej. Innymi słowy nie spodziewam się spadku cen PKO BP. W przypadku spadku cen w okolice 30 możliwe, że dokupię.

16.05.2017 Sprzedałem 400 akcji Helio po 16.99. Pozostałe 600 wciąż wisi w arkuszu. Jak uda mi się sprzedać całość to podsumuję tą transakcję.

17.05.2017 Dzisiaj i wczoraj sprzedałem wszystkie akcje Helio po 16.99 PLN. Pewnie pójdzie dalej, ale swoje na nich zarobiłem. W przypadku spadku zamierzam kupować na nowo. Część już sprzedałem w zeszłym miesiącu, a tą pulę, którą sprzedałem teraz kupowałem przez podstawowe konto maklerskie w lutym po średniej cenie 11.16. Łącznie 1000 akcji. Wynik netto na tej części transakcji to 5 768,07, a stopa zwrotu to 51,5%. Jest to niestety wynik podatkowy.

Niestety reszta akcji już tak dobrze się nie trzyma i jeżeli nie będzie jakiegoś odbicia to może się okazać, że maj będzie pierwszym miesiącem w tym roku w którym odnotuję stratę.

17.05.2017 Kupiłem 1 kontrakt na WIG20. Tym razem już z serii wrześniowej po cenie 2292. Cel to minimum 50 punktów.

18.05.2017 Kupiłem 2 kontrakty FJSWU17 po 71.80 oraz 1 FWKGHM17 po 111.45.

23.05.2017 Dokupiłem 4180 akcji Asbisu po cenie 2.39. Nie widzę podstaw do obecnych spadków. W spółce nic się fundamentalnie nie zmieniło, a nawet ostatnimi czasy mieliśmy więcej dobrych niż złych informacji, które w dłuższym terminie powinny zaprocentować. Łącznie mam więc już 8 180 akcji kupione po średniej cenie 2.67. Na dany moment jestem więc na transakcji stratny jakieś 11%, co w przeliczeniu na PLN daje kwotę 2350 PLN. Tragedii nie ma. Możliwe, że jeszcze zwiększę zaangażowanie w Asbis, jeżeli fundamentalnie nic się nie zmieni, a kurs dalej będzie spadał. Jednak zrobię to nie wcześniej niż przy cenie 1.60 – 1.80.

25.05.2017 Sprzedałem oba kontrakty  FJSWU17 po 77.50. Zysk z transakcji to 1128 PLN.

26.05.2017 Kupiłem 2 kontrakty FJSWU17 po 72.

26.05.2017 Kupiłem 160 akcji Astarty po 66 PLN.

31.05.2017 Zrolowałem dzisiaj posiadane przeze mnie kontrakty na KGHM. Sprzedałem dwa z serii M po 109 oraz jednocześnie kupiłem dwa nowe z serii U po cenie 107.80. Jednocześnie to może złe słowo, bo pomiędzy jedną a drugą transakcją było 3 godziny przerwy, czyli przez moment miałem aż 4 kontrakty na KGHM, co jak na obecną cenę byłoby zdecydowanie za dużo. Na szczęście udało się je jednak przenieść na późniejszy okres wygasania nie ponosząc przy tym żadnej straty, a nawet delikatnie zyskując. Uwzględniając rolowanie i prowizję moja obecna średnia cena zakupu to 116,7 PLN. Obecna strata na obu kontraktach przy obecnej cenie to około 1 650 PLN.

 

7 thoughts on “Majówka

  1. Iwan Autor wpisu

   Też się waham, bo mam już go sporo. Łącznie 413 akcji i jestem na nich około 10% w plecy. Ogólnie dalej fundamentalnie wierzę w spółkę i przy mniejszym zaangażowaniu dokupowałbym już teraz. Z racji jednak, że mam już sporo to prawdopodobnie się jeszcze wstrzymam aż spadnie poniżej 40 PLN. Jeżeli fundamentalnie się nic nie zmieni, a kurs mimo wszystko spadnie to podkupię maksymalnie zwiększając zaangażowanie do 30 k PLN. Ale zrobię to tylko jak będę się z tą spółką dobrze czuł. Jeżeli nie spadnie to tez będę zadowolony. A spaść może, bo jest kilka czynników, które wzmagają niepewność.
   Ostatnio mocno spadły ceny ropy, a oni utrzymują zapasy o wartości prawie 100 milionów. Ciekawi mnie więc jaki to będzie miało wpływ na wycenę i wynik netto. NA kilku blogach ten wątek jest ostatnio mocno omawiany i za bardzo nikt pojęcia nie ma. CZy się zabezpieczają czy nie, a jeżeli tak to jak? Jeżeli by się okazało, że zrobią przeszacowania wartości aktywów, to może to oznaczać nawet kilkunastomilionową stratę z samego przeszacowania. Ale może i tak nie być. Przy szybkiej rotacji zapasów to może być i tak, że spadek cen ropy nie ma wpływu na ich wynik. Pewne wskazówki powinny już być w raporcie za I kwartał, chociaż wyjdzie to w całości dopiero w raporcie za II kwartał, wiec niepewność może jeszcze być przez jakiś czas.
   Ale wracając do Twojego pytania to tak rozważam dokupienie, ale po niższych cenach i najlepiej po raporcie za I kwartał i informacjach jakie z niego wyczytam.

   Odpowiedz
   1. Iwan Autor wpisu

    TAk czy inaczej nawet jeżeli to co piszę wpłynie na gorszy wynik netto to może się okazać bardzo dobrą okazją do kupna, gdyż będzie to tylko ksiegowa strata wynikająca z przeszacowania, ale rynek może to wykorzystać jako pretekst do sprzedaży. Jeżeli tak się stanie a cała reszta danych czyli przychody i przepływy operacyjne będą na przyzwoitym poziomie to wtedy może być dobra okazja do kupna.
    Dzisiaj ceny ropy są nisko a za rok mogą być dużo wyżej.

    Odpowiedz
 1. Mikolaj

  A jakie konto maklerskie polecasz? Ja dotąd działałem na zwykłych transakcjach w emaklerze na mBanku, ale chyba czas wziąć jakieś konto w DM. Dotąd bowiem nie inwestowałem na większą skalę, a w założeniu 1/3 oszczędności. Przewiduję jednak wzrost w najbliższym czasie wolnych środków. Nie wiem czy http://www.bankier.pl/wiadomosc/Najlepsze-rachunki-maklerskie-dla-poczatkujacego-inwestora-II-kwartal-2017-Ranking-Bankier-pl-7516924.html to dobry ranking. Myślisz, że DB to dobre rozwiązanie na start?

  Odpowiedz
  1. Iwan Autor wpisu

   Jam ma konto w DM BOŚ i zdecydowanie sobie je chwalę, bo ma wygodny interfejs oraz lubię tez czytać rekomendację analityków, z których czasami korzystam a mając tam rachunek widzę je tylko z 3 dniowym opóźnieniem a nie 7-dniowym.
   Są tez dosyć aktywni jeżeli chodzi o IPO, nowe emisje czy wezwania. Przykładem jest chociażby ostatnia akcja z iAlbatrosem czy z Unimotem, przez co nie trzeba się bawić w latanie po biurach, blokady papierów itp.
   Minusem jest to, że standardowo dla klientów „z ulicy” mają dosyć wysoką prowizję bo 0,38%. Ja po znajomości mam sporo niższą. Jednak dla członków SII można uzyskać zniżkę chyba do 0,29%. Prowizję też można negocjować tak po prostu, ale tutaj znaczenie mają dla nich potencjalne obroty na rachunku.
   Co do DB makler to jeszcze jakiś czas temu oni byli najtańsi na rynku i jeżeli nie są Ci potrzebne żadne dodatkowe analizy to mogą być. Pół roku temu jednak po rynku chodziła plotka, że ich biuro maklerskie się zamyka i że likwidują działalność. Pół roku jednak minęło i nic się nie stało, tak więc nie wiem jak to z nimi będzie.
   Ostatnio bardzo tanią ofertę dał BPS. 0,13%. Jest to jednak podejrzanie nisko i prawdopodobnie dokładają do biznesu. Dodatkowo pewnie jest to oferta tymczasowa i nie wiadomo co będzie potem jak już nazbierają odpowiednią liczbę klientów.
   Po za samą prowizję znaczenie może też mieć dla Ciebie minimalna kwota. Tak jak na przykład w DM BOŚ wynosi ona 5 PLN. Jeżeli więc chciałbym kupić akcje za 1000 PLN, to przy standardowej prowizji wartość procentowa prowizji jest już sporo większa niż 0,38%, bo aż 0,5%. Przy mojej prowizji próg 5 PLN przekraczam przy każdej transakcji powyżej 2500, więc nie ma to dla mnie znaczenia.

   Odpowiedz
    1. Iwan Autor wpisu

     Nie miałem pojęcia co się dzieje. Jakbym miał to bym kupował po 1.20 🙂
     Ale z tego co piszą na forach to może to być tylko spekulacja. Spółka, która się ujawniła w akcjonariacie wczoraj czyli Walton Spencer LLC już podobno podobne akcje robiła na Hawe. Trzeba by poczytać, ale ja bym teraz zdecydowanie nie kupił akcji iAlbatros.

     Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *